Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » „Sąsiedzi dalecy i bliscy” – Powiatowy Konkurs dla gimnazjów

„Sąsiedzi dalecy i bliscy” – Powiatowy Konkurs dla gimnazjów

Dodano: 13.03.2018 08:00 „Sąsiedzi dalecy i bliscy” – Powiatowy Konkurs dla gimnazjów
W II Liceum Ogólnokształcącym odbył się Powiatowy Konkurs dla gimnazjów „Sąsiedzi dalecy i bliscy” pod patronatem starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna. Tematyka konkursu obejmowała znajomość muzyki, geografii, sportu, zabytków oraz kultury Niemiec, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Wybrano te kraje, ponieważ tych języków można nauczyć się w IILO.

Uczniowie z siedmiu gimnazjów (Gimnazjum nr 2 w Bochni, V Gimnazjum MCE w Bochni, ZSG Łapczyca, Nieszkowice Małe, Sobolów, Brzeźnica, Trzciana) konkurowali w trzy osobowych drużynach. W ramach konkursu odbyło się 6 konkurencji, które wymagały od uczestników wykazania się nie tylko wiedzą teoretyczną ale również praktycznymi umiejętnościami. Oprócz testu na wiedzę o kulturze, był quiz z użyciem aplikacji quizizz o geografii i sporcie, ćwiczenie na łączenie zabytków z miastami z użyciem aplikacji quizlet, ćwiczenia z mapami oraz quiz o muzyce z użyciem popularnych utworów. Punktem kulminacyjnym było zaprojektowanie koszulek tak, aby promowały wybrany przez konkursowiczów kraj. Uczniowie dobrze się bawili, rozwijali umiejętność pracy w grupie a przy okazji poszerzali swoją wiedzę o tych krajach. Jury przyznało trzy miejsca i wyróżnienie. I miejsce zdobyło Gimnazjum z Łapczycy, II Gimnazjum z Sobolowa a III V Gimnazjum MCE z Bochni. Natomiast wyróżnienie otrzymało Gimnazjum Nr 2 z Bochni. Wszyscy uczestniczy reprezentowali wysoki poziom i wykazali się dużą wiedzą.

sk