Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności
  • Starosta odwołał pogotowie przeciwpowodziowe

Dodano: 20.07.2018 09:10 Starosta odwołał pogotowie przeciwpowodziowe
    Ludwik Węgrzyn Starosta Bocheński odwołał dzisiaj o godzinie 9:00 pogotowie przeciwpowodziowe. Po kilku dniach ustały ulewne deszcze i zmniejszyło się zagrożenie powodziowe na terenie powiatu bocheńskiego, stany wód się normalizują, a prognozy hydrometeorologiczne są optymistyczne.
  • Odwiedź Bocheńszczyznę i zgarnij zniżki

Dodano: 20.07.2018 08:00 Odwiedź Bocheńszczyznę i zgarnij zniżki
    W drugi weekend września zapraszamy na „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. To wyjątkowe wydarzenie, odkrywa swoje piękno, nie tylko przed mieszkańcami ale turystami. Zapraszając do zwiedzania zabytków organizatorzy wspólnie z hotelami, rastauracjami i kawiarniami proponują spędzenie weekendu ze zniżkami. Bocheńszczyzna, oprócz pięknych krajobrazów i ciekawego położenia, usiana jest pamiątkami z przeszłości. Wiodły przez nią szlaki kupieckie, pielgrzymie, często była areną przemarszu wojsk – swoich lub obcych. Zamieszkiwali ją ludzie pracowici i zaradni. Pozostały po nich pomniki przeszłości, niektóre monumentalne, jak zamki, kościoły i dwory, inne skromniejsze, ale jedne i drugie warte zatrzymania się, zadumy nad przeszłymi czasami, podziwu dla kunsztu minionych pokoleń.
  • Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie bocheńskim

Dodano: 19.07.2018 08:00 Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie bocheńskim
    W związku z nieustającymi opadami deszczu oraz znaczącym wezbraniem rzek i potoków Ludwik Węgrzyn Starosta Bocheński ogłosił (wczoraj o godzinie 21:15)na terenie całego Powiatu bocheńskiego pogotowie przeciwpowodziowe.
  • Rozmowa z lek. med. Piotrem Bielańskim, zastępcą kierownika SOR w Bochni

Dodano: 19.07.2018 08:00 Rozmowa z lek. med. Piotrem Bielańskim, zastępcą kierownika SOR w Bochni
    Kleszcza musimy usunąć jak najszybciej, koniecznie trzeba obserwować miejsce ukąszenia.
  • 160 tys.trafi do Powiatu bocheńskiego na zakup busów dla osób niepełnosprawnych

Dodano: 17.07.2018 08:00 160 tys.trafi do Powiatu bocheńskiego na zakup busów dla osób niepełnosprawnych
    W starostwie Ludwik Węgrzyn starosta bocheński i Józef Mroczek wicestarosta podpisali z dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON Martą Mordarską, przy udziale wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko, umowę na realizację projektu w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III na 2018 rok. Powiat bocheński otrzymał ponad 160 tys. zł. na zakupu dwóch busów do transportu osób niepełnosprawnych.