15,5 miliona złotych na drogę Gawłów - Bogucice

21.01.2019
Prawie 15,5 miliona złotych wyniesie rozbudowa drogi powiatowej Bochnia Uście Solne – Barczków na odcinku Gawłów Bogucice. Umowę na realizację inwestycji w piątkowe popołudnie podpisała dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Małgorzata Dąbrowska - Zysek wspólnie z przedstawicielem wykonawcy Panią Elżbietą Wesołowską. Podpisaniu umowy towarzyszyli również starosta bocheński Adam Korta i członek zarządu Rafał Rudka.

Przebudowa drogi będzie realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Do końca tego roku powstanie dokumentacja projektowa, natomiast inwestycja zakończy się na przełomie maja 2021 r. Jest to dość odległy termin, ale zakres inwestycji jest duży. Na terenie przez który przebiega inwestycja , znajduje się wiele podziemnych i nadziemnych sieci , które trzeba będzie przebudować -  wyjaśnia starosta Adam Korta.

Zakres obejmuje rozbudowę drogi powiatowej  na odcinku ponad 3, 4 km wraz z budową ścieżek rowerowych i chodników.  Na całej długości zostanie poszerzona jezdnia do 6 m, a powstałe chodniki i ścieżki rowerowe będą uwzględniać zniesienie  barier architektonicznych. Przewidziano również przebudowę lub remont przepustów oraz systemu odwodnienia korpusu drogowego. Rozbudowę skrzyżowań, przebudowę zjazdów a także przebudowę i budowę 6 zatok autobusowych. Powstanie kanalizacja opadowa na  długości ponad 4 km,  a na odcinku 2,5 km przebudują rowy.

Koszt robót budowlanych i projektowych wynosi 15 495 798,80zł brutto, natomiast uzyskana przez Powiat Bocheński dotacja z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego wynosi 8 008 233,18 zł.

Wykonawcą inwestycji jest PDM Dębica Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe SA.

sk