Drogowcy naprawili drogę w Stradomce

Naprawiona droga w Stradomce
fot. Powiatowy Zarząd Dróg w Wiśniczu
Naprawiona droga w Stradomce
W Stradomce drogowcy naprawili drogę powiatową, która uległa uszkodzeniu przez aktywne w tym miejscu osuwisko. Koszt naprawy to 135 tysięcy złotych.

Wykonano podbudowę i ułożono nową nawierzchnię bitumiczną. Jezdnia drogi od strony osuwiska została zabezpieczona barierami betonowymi, unormowano odprowadzenie wód opadowych. Uszkodzony przez osuwisko i w związku z tym wyłączony w ostatnim czasie z ruchu pas jezdni został odpowiednio zabezpieczony.

Ze względów na zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz stabilność korpusu naprawionego i udrożnionego pasa jezdni utrzymuje się istniejące ograniczenia tj. zawężenie jezdni drogi do jednego pasa ruchu, prędkość przejazdu - 30 km/h oraz zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5 t.