Finał Konkursu o Tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego rozstrzygnięty!

15.04.2019
W I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni odbył się finał XVII Konkursu o Tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego pod Patronatem Starosty Powiatu Bocheńskiego oraz Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wzięło w nim udział 37 uczniów z czterech szkół średnich, z Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 3, II Liceum Ogólnokształcącego  oraz I Liceum Ogólnokształcącego.

Uczestnicy rozwiązywali zadania w dwóch kategoriach, na poziomie podstawowym lub rozszerzonym w czasie 90 minut. Po zakończeniu części pisemnej,uczniowie wzięli udział w warsztatach matematycznych przygotowanych i przeprowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego :

- „Tam, gdzie matematyka, sztuka i magia łączą swoje siły, czyli zaskakujące fakty o origami” – mgr Barbara Ciesielska,

- „Gry matematyczne” – mgr Bartosz Sobolewski.

Po zakończonych warsztatach uczniowie otrzymali nagrody, które wręczył wicestarosta Ryszard Drożdżak wraz z Panią Dyrektor Jolantą Kruk wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody.

Laureatami Konkursu zostali:

Kategoria I  - poziom podstawowy:

I miejsce i tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego : Brzegowa Joanna ILO,

II miejsce : Uznański Dawid ZS1,

III miejsce: Dudzic Wiktor ZS1,

Kategoria I – poziom rozszerzony:

I miejsce i tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego : Robaczyński Mateusz ZS1,

II miejsce : Głowa Julia ILO,

III miejsce: Nowak Bartosz ILO,

Kategoria II – poziom podstawowy:

I miejsce i tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego : Mazanek Jacek ILO,

II miejsce : Solecki Krzysztof ZS1,

III miejsce: Świerczek Damian ILO,

Kategoria II – poziom rozszerzony:

I miejsce i tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego : Kornaś Mariusz ILO,

II miejsce : Klimek Mikołaj ILO,

III miejsce: Świątek Jakub ILO.

Organizatorzy: mgr Małgorzata Rzepecka i mgr Paulina Romaniszyn-Majcher.

sk