Spotkanie z zarządem Stowarzyszenia Partnerskiego Bochnia – Saarlouis

17.04.2019
Starosta Bocheński Adam Korta spotkał się z zarządem Stowarzyszenia Partnerskiego Bochnia – Saarlouis. Tematem spotkania była współpraca w ramach partnerstwa Powiatu Bocheńskiego i Powiatu Saarloui.

Zarząd stowarzyszenia przedstawił bieżącą współpracę oraz działania społeczne podejmowane przez Stowarzyszenie Partnerskie Bochnia – Saarlouis i bliźniacze stowarzyszenie mieszkańców Saarlouis Partnerschaftsverein Saarlouis – Bochnia e.V.

Motywacją do działania dla obu Stowarzyszeń jest współpraca mieszkańców w wybranych dziedzinach życia, kultury i edukacji osób dorosłych, w tym inicjowanie wymiany na płaszczyźnie młodzieżowej i rodzinnej a także wspieranie różnorodnych działań na rzecz społeczności lokalnej.