fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Wielkie Sąsiedzkie Sprzątanie Bocheńszczyzny!
Zależy ci na estetyce swojego otoczenia? Masz dość śmieci na chodnikach, skwerach, rowach i wszędzie tam gdzie nie powinno ich być? Starostwo Powiatowe zachęca do udziału w Wielkim Sąsiedzkim Sprzątaniu Bocheńszczyzny!

Okres wzrastającej aktywności na świeżym powietrzu niesie niestety ze sobą problem odpadów, które pojawiają się wszędzie. Chcąc temu zaradzić zachęcamy do społecznej mobilizacji i wspólnego sprzątania! Dzięki temu możemy połączyć przyjemne z pożytecznym - zachęca Adam Korta starosta bocheński.

Myślisz, że śmieci to nie Twój problem?

Śmieci to problem dotyczący każdego z nas! Tych którzy zaśmiecają, bo działają nieodpowiedzialnie i bezmyślnie oraz tych którzy są obserwatorami wzrastającej masy porzuconych odpadów.

Pamiętajmy, że śmieci powinny być składowane w miejscach do tego przeznaczonych, a wyrzucanie ich w miejscach niedozwolonych wpływa na estetykę naszego regionu oraz powoduje zanieczyszczenie powietrza i skażenia gleby.

Co trzeba zrobić?

Zbierz grupę sąsiadów złożoną z min. 5 osób i wybierz teren który chcecie posprzątać. Zgłoś chęć udziału, a my zapewnimy worki, rękawiczki oraz wywóz zebranych odpadów.

Zgłoszenia można przesyłać  na e-mail: b.macias@powiat.bochnia.pl lub pod numerem telefonu 14 615 37 53 do dnia 11 kwietnia 2024 r.

Głównym sponsorem akcji jest firma: Ekombud sp. z o.o.