kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Powiat Bocheński na Facebooku
Wyszukiwarka

Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego

Jesteś tutaj:Strona Główna » Dla turystów » Kultura » Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego
Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego

Starostwo Powiatowe w Bochni w dniach 2 i 3 września br. organizuje „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. W tym roku  odbedzie się się X Jubileuszowa edycja imprezy. Wydarzenie to przybrało już charakter cykliczny, a jego ideą jest udostępnienie mieszkańcom i turystom najciekawszych obiektów i miejsc znajdujących się na terenie Powiatu. Są to miejsca na co dzień niedostępne, bądź takie których zwiedzanie wiąże się z opłatami. Dzięki uprzejmości wielu osób zarządzających instytucjami kultury, chcemy przybliżyć zwiedzającym piękno Ziemi Bocheńskiej.

Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 50% rabat na zjazdy.

Jest to doskonała okazja by mieszkańcom i turystom przypomnieć, że Powiat Bocheński to nie tylko solny gród, z najstarszą kopalnią soli, ale wiele innych ciekawych miejsc o fascynującej historii i wspaniałych zabytkach!

Na turystów i mieszkańców czeka wiele niecodziennych atrakcji. Min. Rajd Rowerowy, prelekcje i warsztaty rodzinne dotyczące dziedzictwa regionalnego i historycznego bocheńszczyzny oraz warsztaty kulinarne.

Weekend z zabytkami już poraz trzeci obywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, tym razem pod nazwą "Krajobraz Dziedzictwa. Dziedzictwo Krajobrazu". Szczegółowe informacje o EDD znajdują się mojabochnia.pl, bochnianin.pl, czasbochenski kulturalnabochnia.pl, Radio Eska Małopolska, Informator Brzeski, Bocheńska TV , Kronika Bocheńska Gazeta Krakowska.

 

Spędź weekend w Powiecie Bocheńskim!!! -  25 %zniżki na pobyt w Hotelu Kasztel i Hotelu Nowa Bochnia, 20 % zniżki na pobyt w Hotelu Zalesie i Hotelu Sutoris.

 

Poniżej przedstawimy udostępnione obiekty i atrakcje, a także link do mapy z zaznaczonymi obiektami oraz mapę [TUTAJ


Obiekty z terenu Miasta Bochnia - TUTAJ

Obiekty z terenu Gminy Bochni - TUTAJ

Obiekty z terenu Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz - TUTAJ

Obiekty z terenu Gminy Łapanów - TUTAJ

Obiekty z terenu Gminy Lipnica Murowana - TUTAJ

Obiekty z terenu Gminy Rzezawa i Drwinia - TUTAJ

 

 

W niedzielę zapraszamy na bocheński Rynek na Muzyczne zakończenie Weekendu z zabytkami